Reiki'nin Kullanım Alanları
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Reiki'nin Kullanım Alanları
Reiki'nin Kullanım Alanları

Reiki 1’e uyumlandıktan ve eğitimini aldıktan sonra, başta kendinize olmak üzere, herkese ve her şeye rahatlıkla Reiki enerjisi akıtabilirsiniz. Yaşlılara, bebeklere ve çocuklara olduğu kadar hayvanlara ve bitkilere de Reiki uygulayabilirsiniz. Reiki hasta olan ve duygusal sıkıntıda olan herkese faydalı olur. Sağlık problemi olmayanları da rahatlatır ve canlandırır. Reiki enerjisi ile çalışmak, beynin sağ ve sol yarıları ile kişinin enerji alanını ve tüm çakralardaki enerjiyi dengeler. Bedenin yaşam gücü olan “Ki”nin akışını düzene sokar, arttırır.

Reiki, doğuştan gelen hastalık ve sakatlıkları tedavi edemez. Ancak, bu durumlarda bile olumlu gelişmeler sağlayabilir; acıyı dindirir, gergin kasları gevşetir, olumsuz duyguları yatıştırır.

Reiki’nin daha pek çok kullanım alanı vardır. Bu enerjinin özelliği, sadece şifa vermek değildir. Günlük yaşamın hemen hemen her yönüne uygulanabilir. Avuçlarınızı yiyeceklerin üzerine tutarak onları Reiki enerjisi ile yükleyip, negatif tesirlerden arındırır ve besin değerlerini arttırabilirsiniz. Bir bardak suyu aynı şekilde ellerinizin arasında tutarak bir enerji içeceğine dönüştürebilirsiniz. Değerli ve yarı değerli taşları ve kristalleri mevcut enerjilerinden Reiki enerjisi ile arındırarak, pozitif, temiz enerjiyi yüklemiş olursunuz. İlaçları enerji ile şarj edip etkilerini arttırır ve yan tesirlerini yok edebilirsiniz.

Reiki’nin hemen kullanılmaması gereken bazı durumlar da vardır:

Kaza sonrası herhangi bir organın kopup ameliyatla eklenmesi durumunda, dokularda çok süratli iyileşme sağlayacağından Reiki enerjisi vermek için tıbbi müdahale-ameliyat sonrasına kadar beklemek gerekir. Kemik kırılmalarında veya bedene yabancı bir cisim girmişse, ancak doktor tarafından gerekli operasyon yapıldıktan sonra iyileşmeyi hızlandırmak için Reiki enerjisi verilmelidir. Anestezi altında yapılacak müdahalelerde; anestezi aldıktan sonra yani, ameliyat sırasında Reiki enerjisi verilmemelidir. Edinilen tecrübelere göre böyle bir durumda anestezi ortadan kalkabilmekte, etkisi gecikebilmekte veya zamanından önce etkisini yitirebilmektedir. Diş tedavileri de dahil olmak üzere, bu gibi durumlarda sakinleşmek için müdahalenin öncesinde ve iyileşmeyi hızlandırmak için de sonrasında düzenli Reiki enerji çalışmaları yapılabilir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın