Reiki Uygulaması Sırasında Yaşanabilecek Birtakım Algılar
Buradasınız: Anasayfa / Hizmetlerimiz
Reiki Uygulaması Sırasında Yaşanabilecek Birtakım Algılar
Reiki Uygulaması Sırasında Yaşanabilecek Birtakım Algılar

Reiki enerjisiyle yoğun çalıştığımız zaman, algılama yeteneğimiz ve hassasiyetimiz artar. Reiki uygulaması sırasında, hem kendimiz bazı algıları yaşayabiliriz, hem de alıcının gözle göremediğimiz enerji bedenine ait algıları hissedebiliriz. Kısacası çalışmalarda,

Reiki uygulayıcısında olduğu kadar, Reiki alıcısında da bazı algılar ve tepkiler ortaya çıkabilmektedir.

Reiki uygulayıcısının yaşayabileceği algılar :

 1. Ellerde güçlü ısı, soğukluk, karıncalanma, iğne batması. Sıcaklık hissedildiği durumlarda, normale dönme başlayana dek aynı pozisyonda kalınmalıdır. Soğukluk algılarında, daha uzun bir Reiki enerji uygulamasının yanı sıra daha sık Reiki enerji verme gerekliliği doğabilmektedir. Çünkü o bölgede kronik bir rahatsızlık mevcut olabilir. Reiki 2 uyumlaması almış uygulayıcılar, sembollerle bu süreci destekleyebilirler.
 2. Tüm vücutta sıcaklık duygusu, çok enerji çeken ve ısınan bazı bölgelerde, ter basması. Bu durumda, enerjinin “içeri çekilmesi” azalana kadar o bölgeye enerji aktarmaya devam edilmelidir.
 3. Ellerin sanki aynı noktaya “yapışıp kalması” gibi bir duyguya kapıldığında, o bölgede daha fazla durulmalıdır. Bu süre 10-20 dakika veya daha fazla da olabilir.
 4. Ayrıca, enerjinin bloke olduğu bölgelerde el ya da kolun uyuşması, esneme, öksürük, hıçkırık, susama, gözün yaşarması ve akması gibi bazı tepkiler de yaşanabilmektedir.

Reiki enerjisiyle çalışırken, bu ve buna benzer algıların yaşanabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Reiki alıcısının yaşayabileceği algılar :

 1. Baş bölgesinde basınç hissi, baş veya mide ağrısı, bacak ya da kol seğirmesi.
 2. Uygulayıcı ile alıcı arasında bazen farklı olarak algılanan sıcaklık, soğukluk hissi.
 3. Ağlamak veya gülmek gibi duygular. Bu duyguların ortaya çıktığı noktada, sakinleşme meydana gelinceye kadar aynı pozisyonda Reiki enerjisi verilmeye devam edilmelidir. Reiki enerji uygulamalarının büyük çoğunluğunda alıcı duygusal bir gevşeme hisseder. Bunun sonucu olarak da genellikle rahatsızlığı veya içinde bulunduğu durumla ilgili duygularını serbest bırakır.
 4. Acı ya da ağrıların artması. Reiki enerji uygulaması, birkaç gün sürebilecek baş ağrısı veya başka rahatsızlıkları bu şekilde birkaç dakikaya sıkıştırarak geçici bir yoğunluk yaşatabilir. Ancak ne olursa olsun asla fazla uzun sürmüyor ve asla zarar vermiyor.

Uygulamadan sonra alıcıda görülmesi mümkün olan “kendi içsel iyileşme” tepkileri :

 1. Hafif bir üşüme, tuvalete gitme isteği, açlık veya susuzluk hissi.
 2. Acı ya da ağrıların artması. Reiki enerji uygulaması, birkaç gün sürebilecek baş ağrısı veya başka rahatsızlıkları bu şekilde birkaç dakikaya sıkıştırarak geçici bir yoğunluk yaşatabilir. Ancak ne olursa olsun asla fazla uzun sürmüyor ve asla zarar vermiyor.
 3. Baş veya mide ağrısı, baş bölgesinde basınç hissi, burun akıntısı, dışkı ve idrar mahiyetinde değişiklik.

Bu tip belirtiler, bedende hastalık üreten toksinlerin atılmasının bir sonucudur ve engellenmek yerine desteklenmelidir. Alıcıya bunun zararlı olmadığı ve belirtileri ilaçlarla engellememesi, zehirin-toksinlerin bedeninden uzaklaşmasına izin vermesi gerektiği söylenmelidir. Bol su içmek bu süreci desteklemektedir. Bu tepkiler genelde birkaç gün içinde geçmektedir.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın