TESLİMAT & İADE KOŞULLARI
Buradasınız: Anasayfa / TESLİMAT & İADE KOŞULLARI
TESLİMAT & İADE KOŞULLARI

SAFA GELİŞİM AKADEMİ DANIŞMANLIK alışveriş sitesi üzerinden online olarak satın alacağınız ürünler imalatçı ve ithalatçı firma garantisi altındadır. Satın aldığınız ürün ile beraber yollayacağımız fatura, bu ürünler için garanti belgesi yerine geçmektedir. Bu sebeple tarafımızca sizlere yollanacak olan faturaları lütfen özenle saklayınız. Ürünlerimizi kullanmadan önce kullanım kılavuzunu ve kullanım talimatlarını dikkatlice okuyunuz.

 

1. Cayma Hakkı

Almış olduğunuz ürünü ambalajını açmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade edebilirsiniz. Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi belirterek fatura numaranız ve sipariş numaranızı içeren bir email ile bilgi@akademiduru.com adresine gönderiniz veya ilgili websitesinde Müşteri Servisleri menüsünde Ürün İadesi sayfası üzerinden bizlere ulaştırabilirsiniz. AkademiDuru iletişim kanallarımıza gönderdiğiniz e-mail veya faksın iletilmesi sonrasında sizinle temasa geçecek, ürünlerin iade süreçleri hakkında sizleri bilgilendirecektir. Ürünle beraber adınıza kesilen faturada tarafımıza geri gönderilmelidir. İade edilen ürün yerine bir başka ürün veya ürünün bedeli kredi kartınıza iade edilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları tarafınızdan karşılanacaktır.

 

2. Cayma Hakkının Kullanılamayacağı Durumlar

Niteliği itibariyle iade edilemeyecek mallar, tek kullanımlık mallar, kopyalanabilir yazılım ve programlar, hızlı bozulan veya son kullanım tarihi geçen mallar ve her türlü eğitim-öğretim faaliyetleri için cayma hakkı kullanılamaz. Aşağıda belirtilen mallar veya hizmetlerde cayma hakkının kullanılması, söz konusu bir mal ise ambalajının açılmamış,bozulmamış ve kullanılmamış olması şartına bağlıdır. 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun esaslarına göre “Ayıplı Mal” tanımına uymayan ve ambalajı açılmış veya bozulmuş ürünlerin değişimi ve iadesi yapılmaz.

 • Her türlü yazılım ve programlar,
 • DVD,VCD,CD, kaset ve bunun gibi medyalar,
 • Bilgisayar ve kırtasiye sarf malzemeleri,
 • Her türlü eğitim ve öğretim faaliyetleri, seminer, kurs vb. eğitim sonrasında verilen bilgiler geri alınamayacağı için iade edilemez, ücret iadesi yapılmaz,
 • Kapora bedeli ücret iadesi yapılmaz.
 • Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye anında teslim edilen mallara ilişkin sözleşmeler cayma hakkı ve kullanımına ilişkin hükümlere tabi değildir,
 • Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda da cayma hakkı kullanılamaz.

3. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

Sevkiyat sırasında zarar gördüğünü düşündüğünüz paketleri teslim aldığınız kargo yetkilisi önünde açıp kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer üründe bir tahribat mevcut ise kargo firmasına tutanak tutturarak ürünü teslim almayınız. Ürün teslim alındıktan sonra kargo firmasının görevini tam olarak yerine getirdiğini kabul etmiş olduğunuzu unutmayınız. Ürünün iadesi ancak varsa hediyesi ve ürünün bütün standart aksesuarları; ambalajları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri faturası ile birlikte geri gönderildiğinde alınmaktadır. Her türlü iade durumunda kargo ödemesi alıcıya aittir. Karşı ödemeli gönderilen kargolar firmamızca teslim alınmayıp, size iade olur. Lütfen bu konuya dikkat ediniz.

 

4. Hatalı Ürünler

Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili bilgi@akademiduru.comadresine gönderiniz veya AkademiDuru iletişim kanalları ile irtibata geçiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. İade nedeniyle ödenecek taşıma masrafları sizin tarafınızdan karşılanacaktır.

 

5. Eğitim-Öğretim Faaliyetlerinde Eğitimden Önce İptal Durumu

Sadece kurs, eğitim, kongre, sempozyum, konferans katılımı içeren kayıtlarda uygulanacak işlemler ;

 • Etkinliğin başlayacağı tarihe 30 gün kala : Toplam ücretin %20’si oranında,
 • 29-15 gün kala : Toplam ücretin %30’u oranında,
 • 14-7 gün kala : Toplam ücretin %50’si oranında kesinti yapılır.
 • 6 gün veya daha az bir süre kalmış ise her ne sebep gösterilirse gösterilsin, herhangi bir ücret iadesi yapılmaz.

Ayrıca ödenen kapora bedeli yanar ve ücret iadesi yapılmaz.

 

ÜRÜN İADESİNDE KARGO ÖDEMESİ ALICIYA AİTTİR. KARŞI ÖDEMELİ GÖNDERİLEN KARGOLAR FİRMAMIZCA TESLİM ALINMAMAKTADIR.

Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın